انتخاب گروه سوال:
Quote icon
1- چگونه با پیام کوتاه درآمدزایی کنیم؟
امروزه تکنولوژی استفاده از پیام کوتاه تبدیل به یک راهکار درآمد زایی شده است که مختصرا به برخی از آنها اشاره میکنیم
دریافت نمایندگی واگذاری خطوط و شارژ اپراتورهای سرویس دهنده خدمات پیام کوتاه
:: این روش نیازمند سرمایه گذاری است در حال حاضر اپراتورهای سرویس دهنده پیام کوتاه خطوط خود را با پیش شماره های 1000 ، 2000 ، 3000 ، 5000 و 021 واگذار میکنند. این واگذاری خطوط به عنوان نماینده در مرحله اول با ارائه وب سرویس که در واقع رابط بین کاربران شما (مشتریان شما) و مخابرات است آغاز میشود که تمام کار این نیست ، بعد از این که وب سرویس را دریافت کردید باید بتوانید از نظر تعرفه ارائه خدمات (شارژ) با سایر رقبا ، رقابت کنید که این منوط به سرمایه گذاری کلان است یعنی باید بتوانید سرمایه ای حدود 100 میلیون تومان را برای خرید اولیه اس ام اس اختصاص دهید تا اپراتور تعرفه معقولی را به شما و یا شرکت شما اختصاص دهد.
نمایندگی شرکت های سرویس دهنده (ریسلری)
:: در این روش شما میتوانید با هزینه ای حدود سالانه 150 تا 700 هزار تومان از خدمات شرکت های ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه بهره مند شوید که با توجه به میزان پرداخت سالانه ، تعرفه ثابت پیام کوتاه برای ریسلری شما متغیر است ، به عنوان مثال داده پردازی سناگستر برای ریسلر های خود تعرفه ای بین 79 تا 85 ریال را برای هر پیامک در نظر میگیرد که بهای فروش هر پیامک 115 ریال است، در این نوع نمایندگی خطوط پیام کوتاه نیز با تخفیفی بین 20 تا 75 درصد ارائه میگردد. همکاری در فروش :: در این همکاری شرکت بابت عضویت سالانه هزینه ای را دریافت نمیکند اما تخفیفی نیز روی شارژ برای همکار در نظر گرفته نمی شود و تنها سود همکار از فروش خطوط است.
سرویس های ارزش افزوده (VAS)
برای آشنایی با این نوع سرویس ها با ما تماس بگیرید.
گروه: سامانه پیام کوتاه | تاریخ ثبت: 1394/02/09
Quote icon
2- ارسال BTS چیست؟
ارسال BTS نوعی از ارسال پیام کوتاه است که به شما این امکان را میدهد بتوانید با مشخص کردن محدوده ای خاص پیامک های خود را به تلفن همراه تمامی افرادی که تحت حمایت آنتن های آن منطقه سرویس دریافت میکنند هدایت کنید.
اما BTS شرایطی هم دارد
:: حد اقل ارسال در BTS باید به 40 هزار مخاطب باشد یعنی اگر متن پیامک شما دو صفحه ای باشد باید حد اقل 100 هزار پیامک ارسال کنید. :: ارسال ها به تلفن همراه مشترکینی انجام میشود که در طول 24 ساعت گذشته حد اقل یک بار از محدوده مورد نظر شما عبور کرده باشند. :: پیام شما با تاخیر 1 روزه از دکلهای انتن ایرانسل BTS در ساعت 10 الی 10:30 ارسال می گردد.
:: درخواست های بعد از ساعت 11 صبح روز چهارشنبه در روز یکشنبه هفته بعد ارسال میگردد
:: ارسال BTS به هیچ عنوان گزارش دلیوری ندارد.
نحوه درخواست ارسال BTS :
در این ارتباط با ما تماس بگیرید.
گروه: سامانه پیام کوتاه | تاریخ ثبت: 1394/02/09
Quote icon
3- مزایای تکنولوژی پیام کوتاه کدام است؟
1:: سرعت انتقال پیام به بازار هدف به طور مشخص، بدین معنی که قادریم پیام را به طور کنترل شده تنها برای گروه بازار هدف خود که آنها را شناسایی کرده‌ایم ارسال نماییم.
2:: ارسال پیام خاص برای تک‌تک مشتریان و مخاطبان. این قابلیت می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کمک به تحقق هدف بازاریابی تک به تک باشد.
3:: ارسال پیام‌ها برای افراد در موقعیت‌های متفاوت در یک زمان
4:: هزینه پایین آن در مقابل دیگر رسانه‌ها
5:: امکان ذخیره‌سازی پیام و ارسال آن برای دیگر افراد. در صورتی که پیام دارای جذابیت بوده و محتوای آن افراد را به ارسال آن تشویق کند بازاریابی ویروسی محقق شده است که می‌تواند کارآیی تبلیغات را به صورت تصاعدی افزایش داده و شرکت را از مزایای بی‌شمار آن منتفع سازد.
6:: امکان ارزیابی، پیگیری و سنجش اثربخشی پیام‌ها. این تکنولوژی از این قابلیت برخوردار است که بتوانیم سطح دسترسی و اثربخشی پیام‌های ارسالی را دقیق‌تر و راحت‌تر از رسانه‌های دیگر مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم.
7:: تعامل دو طرفه: این رسانه بر خلاف بسیاری از رسانه‌ها مثل تلویزیون و روزنامه و... از این امکان برخوردار است تا ارتباطی دو طرفه با مخاطب برقرار نماید.
8:: ایجاد پایگاه داده ها جهت استفاده در نرم‌افزارهای CRM احتمال زیاد دیده شدن از سوی مخاطب.
گروه: سامانه پیام کوتاه | تاریخ ثبت: 1394/02/09
Quote icon
4- سرویس های ارزش افزوده VAS چیست؟
خدمات ارزش افزوده پیام کوتاه (vas)
خدمات ارزش افزوده تلفن همراه يا Value Added Service که به اختصار به آن VASگفته مي‌شود، از جديدترين پارامترهاي نوين صنعت مخابرات مي‌باشد که در عين اينکه براي مصرف‌کنندگان تلفن‌هاي همراه سود بسياري دارد، درآمدزايي فراواني براي اپراتورهاي تلفن همراه نيز دارد و قدرت و پتانسيل بالايي براي ايجاد کسب و کار در تمامي زمينه‌ها را دارا است.
تفاوت سرويس Vas با ساير سرويسهاي پيامکي :
در سرويسهاي پيامکي ، سازمان يا ارگان دارنده سرويس پس از تهيه بستر هاي لازمه مانند سامانه پیام کوتاه ، درگاه یا وب سرویس جهت ارسال و دریافت پیام کوتاه مي بايست جهت ارسال پيامک به مخاطبين خود هزينه هاي پيامک را متحمل شود . در اينگونه سرويسها دسترسي به پنلهاي افلاين و يا انلاين جهت ارسال پيامک ضروري مي باشد. در سرويسهاي پيامکي مخاطبين لزوما بازار هدف نهايي نمي باشند چرا که خود سرويس مورد نظر را انتخاب نکرده اند . در سرويسهاي vas هزينه پيامکهاي دريافتي از خود مخاطبين و توسط اپراتور يا به صورت کسر اعتبار و يا قابل پرداخت روي قبض تلفن همراه دريافت مي شود . بنابراين هزينه اي توسط ارگان و سازمان جهت ارسال پيامک انجام نمي شود . چه بسا که براي ان سازمان و ارگان درامد زا نيز خواهد بود. در اينگونه سرويسها براي يکبار سرويس تعريف شده و نيازي به دسترسي به بستر هاي نرم افزاري و يا سخت افزاي توسط سازمان جهت ارسال پيامک نمي باشد .
کاربري سرويسهاي vas
از اين سرويس ها به روشهاي مختلف مي توان بهره گرفت که عبارتند از سرويسهاي مبتني بر درخواست و سرويسهاي ثبت نامي در زير هر يک به اختصار شرح داده شده است.
سرويسهاي مبتني بر درخواست:
در اين حالت مخاطب بسته به دلخواه خود با ارسال پيامکي از سرويس استفاده مي نمايد . اين سرويس نيازي به ثبت نام ندارد .
سرويسهاي ثبت نامي :
در اين حالت مخاطب با ارسال پيامکي در سرويس ثبت نام کرده و از آن پس ، بسته به نوع سرويس در بازه هاي زماني خاصي پيامک دريافت مي نمايد.
گروه: سامانه پیام کوتاه | تاریخ ثبت: 1394/02/09

ورود کاربر